• امروز : چهارشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : 6 - ذو الحجة - 1445
  • برابر با : Wednesday - 12 June - 2024
0

از عملیات تعقیب قاچاقچیان تا کشف احشام قاچاق

  • کد خبر : 97141
  • 21 خرداد 1403 - 20:14
از عملیات تعقیب قاچاقچیان تا کشف احشام قاچاق
در اخبار کوتاهی که از سوی مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس در اختیار رسانه‌ها قرار داده شده است،‌ اخباری نظیر عملیات تعقیب و گریز با قاچاقیان، کشف احشام و گاوهای قاچاق، کشف دپوی نوشیدنی‌های قاچاق و... مشاهده می‌شود.

فرمانده انتظامی استان فارس امروز، ۲۱ خردادماه گفت: قاچاقچیان پس از ۲۰ دقیقه تعقیب و گریز در شهرستان لارستان زمین‌گیر و در بازرسی از خودرو آنان ۱۲۸ کیلوگرم تریاک کشف شد.

سردار رهام‌بخش حبیبی اظهار کرد: در راستای طرح برخورد با سوداگران مرگ، روز گذشته مأموران پلیس لارستان مطلع شدند قاچاقچیان با یک سواری سمند در حال انتقال مقادیری تریاک از محورهای فرعی این شهرستان هستند که بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: بلافاصله تیم‌های عملیاتی به محور مورد نظر اعزام و با اقدامات اطلاعاتی و همچنین گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس، سواری سمند را شناسایی و دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پس از ۲۰ دقیقه تعقیب و گریز، ماموران انتظامی موفق شدند با اقدامات فنی و تخصصی سواری سمند را توقیف و راننده و سرنشین قاچاقچی را دستگیر کنند، تصریح کرد: در بازرسی از آن خودرو ۱۲۸ کیلوگرم تریاک کشف شد.

حبیبی با تصریح اینکه قاچاقچیان برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند، تأکید کرد: پلیس با عزمی راسخ با هرگونه فعالیت قاچاقچیان که امنیت و سلامت جوانان و نوجوانان را مورد تهدید قرار می‌دهد برخورد خواهد کرد و تحقق این امر مستلزم مشارکت همگانی مردم با پلیس در گزارش اینگونه موارد از طریق تلفن ۱۱۰ است.

۱۰ میلیارد کالای قاچاق در بلوار امیرکبیر

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس گفت: در بازرسی از یک انبار در بلوار امیرکبیر شیراز، کالای قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال کشف شد.

احمدرضا خرم اظهار کرد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان با اقدامات فنی از دپو کالای قاچاق در یک انبار در بلوار امیرکبیر شیراز مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: مأموران انتظامی پس از انجام تحقیقات تخصصی و کسب اطمینان از صحت موضوع با اخذ مجوز از مرجع قضایی انبار مذکور را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه این مأموریت ۲۸۷۵ عدد تیغه سنگ فرز و۴۰۶۰ کیلوگرم سیم جوش خارجی قاچاق و فاقد مجوز قانونی کشف شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان، ارزش اموال کشف شده ۱۰ میلیارد  ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک نفر برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

۲۰ میلیارد گاو قاچاق در لامرد کشف شد

فرمانده انتظامی لامرد از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۱۸ راس گاو قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی لامرد در راستای طرح مبارزه با قاچاق حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

محسن لشکری افزود: مأموران در بازرسی از این کامیون ۱۸ راس گاو قاچاق و فاقد مجوز بهداشتی که راننده قصد انتقال به استان هرمزگان را داشت کشف کردند.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند، گفت: راننده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

ناکامی قاچاقچیان احشام در داراب

جانشین فرمانده انتظامی داراب از ناکامی قاچاقچیان احشام در انتقال ۴۰ راس دام زنده در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران ایست و بازرسی قلاتویه در ادامه طرح مقابله با قاچاق کالا حین کنترل خودروهای عبوری سه خودرو سواری حامل احشام قاچاق را شناسایی و آنها را با اقدامات فنی توقیف کردند.

عبدالکریم ساسانی با بیان اینکه در بازرسی از خودروهای توقیفی ۴۰ راس گوسفند قاچاق کشف و رانندگان به مرجع قضایی معرفی شدند، افزود: طبق نظر کارشناسان ارزش احشام مکشوفه چهار میلیارد ریال برآورد شده است.

دستگیری سارقین احشام در کازرون

فرمانده  انتظامی شهرستان کازرون از دستگیری سارقین احشام و کشف ۱۱ فقره سرقت در این خصوص خبر داد و گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت احشام در روستاهای اطراف شهرستان کازرون توسط سرنشین یک خودرو پژو پارس، رسیدگی به پرونده در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

بیژن بارسالاری با بیان اینکه با انجام اقدامات پلیسی هویت سارقین شناسایی شد، تصریح کرد: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند دو نفر سارق احشام را دستگیر کنند.

فرمانده  انتظامی کازرون با تصریح اینکه متهمین در بازجویی اولیه به ۱۱ فقره سرقت احشام اعتراف کردند، گفت: سارقین برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

بارسالاری گفت: نصب دوربین مداربسته نقش قابل توجهی در پیشگیری از سرقت و کشف جرائم دارد، بنابراین از دامداران درخواست داریم نسبت به تجهیز اماکن خود به این تجهیزات اقدام کنند.

دپو نوشیدنی قاچاق در شیراز لو رفت

فرمانده انتظامی شیراز از شناسایی محل دپو انواع نوشیدنی قاچاق و دستگیری یک نفر متهم در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر دپو نوشیدنی‌های قاچاق در یکی از محله‌های شیراز، بررسی موضوع در دستور کار مأموران کلانتری ۳۴جام جم قرار گرفت.

اسماعیل زراعتیان افزود: ماموران انتظامی با هماهنگی قضایی به محل اعزام و در بازرسی از آن مکان ۵۰۳۸عدد انواع نوشیدنی خارجی قاچاق کشف و در این خصوص یک نفر را نیز دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شیراز با بیان اینکه ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بنا به اعلام کارشناسان سه میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: متهم برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

سارق حرفه‌ای و همدستانش دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان فسا از دستگیری سارق حرفه‌ای درون خودرو و دستگیری دو نفر از همدستانش خبر داد و گفت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور و در پی اعلام سرقت محتویات درون خودرو در یکی از محلات شهر، دستگیری عوامل سرقت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرهاد آراوند ادامه داد: ماموران پلیس با بررسی صحنه‌های وقوع سرقت و پیگیری تخصصی عامل اصلی سرقت که از سارقان حرفه ای و ۲ نفر از همدستانش که سابقه‌دار هم بودند را شناسایی و در عملیاتی آنان را دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه مقادیری اقلام مسروقه در پاتوق آنان کشف شد، ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیس به ۸هشت فقره سرقت محتویات درون خودرو اقرار کردند.

این مقام انتظامی از تحویل اقلام مکشوفه به مالباختگان خبر داد و اظهار کرد: متهمان پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شدند.

رئیس پلیس فسا به شهروندان توصیه کرد: ضمن استفاده از تجهیزات ایمن جهت قفل درب خودرو، از در معرض دید قرار دادن وسایل نظیر کیف، ابزار آلات و … در هنگام توقف و ترک خودرو و همچنین پارک خودرو در نقاط کور و تاریک خودداری کنید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=97141

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.