• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
1
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس خبر داد؛

ساماندهی گلزار شهدای شیراز با همکاری شهرداری

  • کد خبر : 79969
  • 29 آبان 1402 - 21:55
ساماندهی گلزار شهدای شیراز با همکاری شهرداری
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با اشاره به تدوین طرح ساماندهی قبور شهدای شیراز با همکاری شهرداری شیراز، گفت: با توافق بین بنیاد شهید فارس و شهرداری شیراز طرح سازماندهی بخشی از گلزار شهدای شیراز با اخذ رضایت از خانواده شهدا انجام خواهد شد که این طرح در مرحله تدوین قرار دارد.

ابراهیم بیانی امروز، ۲۹ آبان در نشست هم‌اندیشی با مدیران، روسا، خبرنگاران خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان فارس گفت: جامعه هدف خدمت بنیاد شهید و امور ایثارگران بهترین عبادالرحمن تلقی می‌شوند و اصحاب رسانه یکی از یاران این نهاد برای ارائه خدمات بهتر به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و… با نظرات، نقدها و پیشنهادات خود هستند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس افزود: هدف از برگزاری نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه احصای مشکلات، تقدیر از زحمات خبرنگاران و عکاسان خبری و همچنین تداوم بخشیدن به همکاری‌های آینده است.

وی با اشاره به اینکه تبعیت از ولایت و تاسی به شهدا رمز پیروزی جبهه مقاومت است، گفت: ایستادگی، مقاومت و ایثار از گذشته تاکنون نشان داده که عامل پیروزی مقابل سختی‌ها و دشمنان است بنابراین کمک خبرنگاران به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم بوده و باعث سربلندی کشور خواهد شد. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای آحاد مردم یک رسالت و برای دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها وظیفه است.

بیانی با بیان اینکه اصحاب رسانه می‌توانند در مطالبه‌گری نقش موثر و ارزشمندی داشته باشند، اظهار کرد: انتقاد اصحاب رسانه باعث پیشبرد کارها می‌شود از این‌رو در کنار نقد از مجموعه بنیاد شهید، نقش رسانه‌ها در مطالبه‌گری از وظایف سایر دستگاه‌های اجرایی بسیار حیاتی است همچنین خبرنگاران به خوبی در رفع شبهات و تبیین واقعیت‌های صحیح در موضوعات جامعه ایثارگری می‌توانند فعالیت اثر بخشی داشته باشند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه سخنان خود به پرسش خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد و بیان کرد: با توافق بین وزارت کشور و بنیاد شهید در چندین سال گذشته،  حفظ و نگهداری قبور شهدا به شهرداری‌ها محول شد و طی برآورد اولیه انجام شده حدود ۷۵ میلیارد تومان هزینه برای ساماندهی یک هزار و ۲۳۴ گلزار شهدای استان فارس نیاز است که باتوجه به وضعیت فعلی بودجه‌ای و درخواست برخی از خانواده شهدا امکان ساماندهی وجود ندارد.

وی با اشاره به دفن ۳ هزار و ۵۰۰ شهید در گلزار شهدای شهر شیراز، تاکید کرد: با توافق بین بنیاد شهید فارس و شهرداری شیراز طرح سازماندهی بخشی از گلزار شهدای شیراز با اخذ رضایت از خانواده شهدا انجام خواهد شد که این طرح در مرحله تدوین قرار دارد.

بیانی در خصوص خدمات‌دهی کشورهای مختلف به رزمندگان و کشته شدگان جنگ‌ها، گفت: در کشورهای مختلف دنیا شاهد گرامیداشت ایثارگران کشورشان در جنگ‌ها هستیم و احترام زیادی برای کشته‌شدگان خود قائل بوده و خدمات بیشماری را به آن‌ها ارائه می‌کنند که این موضوع نیازمند تبیین در جامعه دارد تا همگان متوجه جایگاه حقیقی ایثارگران باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اکنون در کشور، مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب کرده که به جانبازان ۵۰ درصد و ۷۰ درصد خودرو خارجی و به جانبازان زیر ۵۰ درصد خودروی داخلی با تخفیف داده شود و با توجه به آمار ۲ میلیون نفری جامعه ایثارگری جانباز زیر ۵۰ درصد، فقط ۱۰ هزار دستگاه خودرو با تخفیف ارائه خواهد شد و با خودروهای خارجی سرجمع ۴۷ هزار دستگاه بیشتر نیست که آن هم با تخفیف جزئی به این قشر عرضه می‌شود و دارای شرایطی است که مثلا خودرو داخلی به جانبازان زیر ۵۰ درصد به شرط داشتن محدودیت حرکتی داده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حقوق پدر و مادر خانواده شهدای مجرد بسیجی و سرباز که شاغل هیچ سازمانی نبودند، از حقوق اداره کار کمتر است، گفت: جامعه از برخی واقعیت‌ها باید آگاه باشد، بنابراین کمک رسانه‌ها در تبیین این حقایق بسیار موثر است. همچنین ۵۰۰ هزار برگ سند اعم از دلنوشته، وصیت‌نامه، تصویر و یا… از شهدای فارس در مرکز اسناد بنیاد شهید استان وجود دارد که خود گنجینه بسیار گران بهایی محسوب می‌شود. از این رو در اختیار اصحاب رسانه، نخبگان، دانشگاه‌ها و عموم مردم قرار خواهد گرفت.

بیانی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر مشکلات ایثارگران با بانک دی و نبود شعب مورد نیاز در سراسر استان فارس، گفت: طی چند مدت گذشته ۱۷ باجه بانک دی در سراسر استان برای رفاه حال جامعه ایثارگری استان تاکنون تشکیل شده که امیدواریم تا سال آینده با افزایش تعداد باجه‌ها و یا شعب شاهد تحول در ارائه خدمات بانکی مورد نیاز خانواده شهدا و ایثارگران باشیم. همچنین در خصوص نارضایتی از خدمات بیمه دی، با تغییر مدیریت روند بیمه دی طی ۹ ما اخیر رو به رشد بوده و امیدواریم دغدغه‌ها تا اوایل سال  آینده مرتفع شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مورد مشکلات بیمارستان جنت و ارائه خدمات به جانبازان اعصاب و روان فارس نیز بیان کرد: از ۴۲ هزار جانباز استان فارس ۱۰ درصد اعصاب و روان هستند که اکنون ظرفیت بیمارستان جنت برای ارائه خدمات به این قشر تکمیل است و تلاش داریم که با اقدامات میان مدت و بلند مدت این مشکل را برطرف کنیم از این‌رو با ساخت ساختمان جدید در بیمارستان جنت ظرفیت کنونی به ۱۰۰ تخت خواهد رسید.

وی با انتقاد از محقق نشدن وعده برخی از مدیران و ارگان‌ها، یادآور شد: برخی از افراد و مدیران با حضور در بین جانبازان معظم عکس یادگاری گرفتند اما وعده‌های آن‌ها محقق نشده است!

بیانی با تقدیر از همکاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس در تکمیل بیمارستان‌های اعصاب و روان جنت و قطع نخایی سلمان فارسی، گفت: با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها از محل اعتبارات خود تا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در فعالیت عمرانی این دو بیمارستان ایجاد شده و امیدواریم با تامین اعتبار حدود ۲۵ میلیاردی تا پایان سال افزایش تخت و بهبود خدمات به جانبازان اعصاب و روان و قطع نخایی استان انجام شود.

وی ادامه داد: در اقدام بلند مدت بهبود خدمات به جانبازان، بیمارستان عمومی ۵۰۰ تخت خوابی امام حسین(ع) در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به فارس کلنگ زنی شد که با موافقت رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بنا شد ۱۰۰ تخت برای جانبازان اعصاب و روان اختصاص یابد تا ضمن پوشش جانبازان استان فارس، به استان‌های همجوار دیگر خدمات ارائه شود. ساخت این بیمارستان با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ساخته می‌شود و از محل فروش املاک بنیاد شهید اعتبار ساخت ۴ هزار میلیارد تومانی و ۲ هزار میلیارد تومانی تجهیز تامین ظرف حدود سه سال خواهد شد.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه به قانون جامع خدمات ایثارگری به درستی عمل نمی‌شود، اضافه کرد: نیازمند یاری اصحاب رسانه برای تحقق قانون جامع خدمات ایثارگری هستیم.

به گزارش سحاب پرس، در پایان این نشست صمیمی، از پوستر مستند شهیده مدافع سلامت «مریم رحیمی» که در ایام کرونا در زمان بارداری به دلیل ابتلا به کرونا به شهادت رسید، رونمایی شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=79969

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.