• امروز : دوشنبه - ۱۳ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 22 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Monday - 4 December - 2023
1
امام جمعه شیراز؛

تاکید امام جمعه شیراز بر انتخاب هوشمندانه مردم در انتخابات

  • کد خبر : 77931
  • 12 آبان 1402 - 19:07
تاکید امام جمعه شیراز بر انتخاب هوشمندانه مردم در انتخابات
آیت‌الله دژکام انتخابات را تعیین سرنوشت کشور دانست و گفت: انتخاب هوشمندانه باید مدنظر مردم باشد و افرادی متخصص و توانمند برای قرارگیری در جایگاه تصمیم‌سازی کشور انتخاب شوند.

به گزارش سحاب پرس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز، ۱۲ آبان در خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز با اشاره به در پیش‌رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، دو راهبرد مهم را مورد توجه قرار داد و گفت: انتخابات تعیین سرنوشت کشور است از این‌رو انتخاب هوشمندانه باید مدنظر مردم باشد چراکه با انتخاب و رای در هر انتخاباتی، اختیاراتی را به فرد منتخب می‌دهیم.

امام جمعه شیراز افزود: نباید انتخابات را رها کنیم و آن را باید جدی گرفت چراکه عقل و فهم هم توجه تعیین سرنوشت کشور را تائید می‌کند از این رو ضمن حضور در این عرصه، افرادی متخصص و توانمند را برای قرارگیری در جایگاه تصمیم‌سازی کشور انتخاب کرد.

وی کلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر انتخاب هوشمندانه و آگاهانه در انتخابات را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حضرت علی (ع) در نهج‌البلاغه فرمودند که رَسُولُکَ تَرْجُمَانُ عَقْلِکَ بدین معنی که فرستاده‌ای که نزد کسی می‌فرستی، ترجمان عقل توست از این‌رو اگر کسی را با رای در انتخابات به مجلس یا دولت می‌فرستیم نشان‌دهنده عقل رای دهندگان است بنابراین افراد عاقل، فردی متخصص و مناسب را انتخاب می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در فارس، رأی اولی‌ها را مورد خطاب قرار داد و تاکید کرد: اسفندماه صحنه انتخابات است و رأی اولی‌ها توجه داشته باشند که فردی که انتخاب می‌شود، نشان‌دهنده میزان آگاهی و عقل رأی‌دهندگان خواهد بود. همچنین رهبر معظم انقلاب بردقت به شعارهای کاندیداهای انتخابات تاکید کردند، بنابراین باید فردی را انتخاب کنیم که اگر شعاری سر می‌دهد قانونا، شرعا و از نظر امکانات کشور قابل اجرا شدن باشد.

آیت‌الله دژکام در خصوص تبلیغات انتخاباتی نیز گفت: رهبر معظم انقلاب چندین بار به ضعف ما در زمینه تبلیغ و رسانه اشاره کردند بنابراین جوان‌ترها باید این ضعف‌ها را به مرور جبران کند. پروپاگاندا در رسانه‌های غربی رواج دارد و با دروغگویی بسیار و توضیحات توجیه‌کننده مطلبی را صحیح نشان می‌هند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که در انتخابات کسی حق استفاده از روش‌های غلط تبلیغاتی را ندارد بنابراین افراد متخصص و آگاه به فن رسانه جلوی فریب مردم از طریق تبلیغات دروغ را بگیرند چراکه خیلی از افراد ناخواسته فریب این تبلیغات کذب را می‌خورند.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه نسل جوان ما باید در عرصه مقابله با جوسازی رسانه‌ای دشمنان توانمند شوند، گفت: روش کار تبلیغاتی را باید یاد بگیریم و تقویت کنیم تا در مقابل جنگ رسانه‌ای دشمنان ایستادگی کنیم.

وی با اشاره به دیدار نسل آرمان‌ها با رهبر معظم انقلاب، اضافه کرد: یقینا جوان‌ها و دانش‌آموزان که آینده‌ساز کشور هستند، در راه پیش‌رو موفق خواهند بود چراکه روزی از آسمان کشور نمی‌توانستیم دفاع کنیم اما اکنون با همت جوانان تا شعاع ۲ هزار کیلومتری حریم هوایی موفق به دفاع از کیان کشور هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس انتقال کامل و شفاف پیام ایران، اسلام و انقلاب اسلامی در رسانه‌ها توسط جوانان را قدم بعدی نسل آینده دانست و گفت:  در زمینه تبلیغات انتخاباتی نباید فریب روش‌های غلط  و دروغی را بخوریم و نگذاریم کسانی که نامزد انتخابات در ایران هستند از روش‌های غیرشرعی استفاده کنند و مردم را فریب دهند.

امام جمعه شیراز در خطبه دوم خود راس تقوا را عمل به دستورات الهی عنوان کرد و گفت: تمامی مسلمانان به خصوص جوانان باید به اقامه نماز اهتمام داشته باشند و نباید نماز را سبک بشماریم چراکه اهالی نماز سعادتمند می‌شود.

نماینده مردم فارس در خبرگان رهبری با اشاره به اینکه تقوا جلوه‌های زیادی دارد اما اقامه نماز جلوه اصلی آن است، گفت: در بین فروع دین، از نماز مهم‌تر چیزی ذکر نشده بنابراین توجه به نماز باید در راس اهتمام ما به رعایت تقوا باشد.

آیت‌الله دژکام با بیان اینکه خداوند متعال انسان را به خوبی‌ها، عدالت و احترام به پدر و مادر امر می کند، ادامه داد: یکی از دستورات مهم تقوا، احترام به پدر و مادر است از این رو باید ادب و احترام را نسبت به والدین داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در فارس نتانیاهو را شیطان مجسم دانست و گفت: نخست وزیر رژیم صهونیستی رسما راه شکست ایران را ترویج فساد و فحشا اعلام کرده و به دنبال درگیری جوانان ما با فحشا هستند؛ همه مدیران و مسئولان کمک خانواده‌ها درجلوگیری از فریب جوانان توسط شیطان‌ها باشند چراکه اگر جوان ایرانی با صحنه های فساد و فحشا درگیر شد نتیجه آن به سود دشمن خواهد بود.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب  مسائلی نظیر بی‌حجابی را سیاسی دانستند که دشمن می‌خواهد جوانان ما را به این وسیله فریب دهد از این رو خانواده‌ها، مدارس و مسئولان بیشتر باید در این خصوص مراقبت کنند.

صبر و مقاومت مردم فلسطین درس‌آموز است

این استاد دانشگاه در خصوص حملات رژیم صهیونیستی به فلسطین و مظلومیت مردم غزه گفت: ارتش رژیم منحوس صهیونیستی نزدیک به ۱۸ هزار تن مواد منفجره بر سر مردم غزه ریختند و صبر و مقاومت مردم فلسطین در نوار غزه با این حجم از بمباران رژیم اشغالگر قدس بسیار درس‌آموز است.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه فلسطینیان دست از مبارزه و مقاومت برنمی‌دارند، گفت: مصداق ایستادگی فلسطینی‌ها در صحنه‌های این روزهای غزه کاملا مشهود است و انسان‌هایی بسیار محکم همچون کوه در مقابل دشمن اسلام ایستاده‌اند.

آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه مقاومت مردم ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی درس به دیگر مردم جهان اسلام داد، تاکید کرد: حماس اگر الگویی برای مقاومت بخواهد معرفی کند جوانان ایرانی را مثال می‌زند که با ایستادگی در مقابل دشمن خود در دل دریا، در کنار آب‌های خلیج فارس و اروند رود تا اوج قله‌های کردستان تقریبا ۳۰۰ هزار شهید دادند.

نماینده ولی‌فقیه در فارس افزود: ایران پیشگام عرصه مقاومت و دفاع از مردم فلسطین بوده و فریاد آزادی فلسطین در خیابان‌های ایران در اوایل انقلاب اسلامی و تظاهرات علیه رژیم پهلوی از یاد نمی‌رود و امروز هم حجت و وظیفه ما از سوی ولی امر تعیین می‌شود.

وی حمایت‌های جهانی از مظلومیت مردم غزه و حرکت رزمندگان اسلام را مورد توجه قرار داد و گفت: جمعیت انبوهی در شهرهای استکبار جهانی نظیر واشنگتن، پاریس و لندن صهیونیسم و اسرائیل را محکوم می‌کنند که پیامد مهمی را به دنبال دارد چراکه نشان دهنده نفوذ تفکر استکبار ستیزی ایرانیان به غرب بوده که مایه افتخار است.

امام جمعه شیراز، ایران را یکی از جلوداران اصلی نظم نوین جهانی برشمرد و گفت: در نظم قبلی می‌گفتند که مسلمانان و ایرانیان جز نوکر و فرمانبرداری از استکبار جهانی نباید جایگاهی داشته باشد اما امروز عظمت امت اسلامی و نتیجه خون شهدا خودش را نشان داده است و به فرموده رهبر معظم انقلاب جایگاه ایران و امت اسلامی در نظم نوین آینده جهان رفیع خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس خطاب به همه مستکبران جهانی تصریح کرد: امروزه امت اسلامی به پیروی از رهبر معظم انقلاب حرکت طوفانی خود را برای قرارگیری جایگاه ویژه ایران و اسلام در نظم نوین جهانی شروع کرده است بنابراین توطعه دشمنان نتیجه نمی‌دهد.

۱۳ آبان؛ روز ملی مرگ بر آمریکا ایران

آیت‌الله دژکام با اشاره به درپیش رو بودن ۱۳ آبان روز دانش‌آموز، گفت: ۱۳ آبان روز ملی مرگ بر آمریکا کشور ایران است و در این روز جوانان دانشجوی ما  لانه جاسوسی آمریکا را تصرف کنند و از سوی دیگر خون دانش‌آموزان ما ریخته شد تا اسلام باقی بماند.

این استاد دانشگاه حضور دانش‌آموزان در مصلی نماز جمعه شهر شیراز را مورد توجه قرار داد و گفت: حضور دانش‌آموزان امروز برای ادامه مسیر نورانی عزت اسلام و ایران است. دشمنان فکر می‌کنند در نسل جدید کسی به دنبال آرمان‌ و ارزش‌ها نیست اما نمی‌دانند که جوان ایرانی چه عظمتی را آفریده است.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان امروز با حضور در نمازجمعه آگاهی و بصیرت خودشان را به جهانیان اعلام می‌کنند که دانش‌آموز ایرانی، بصیر و آینده‌ساز کشور است و گره‌های فنی و تکنولوژی را با علم خود باز خواهد کرد. جوانان این مرز و بوم فریاد عزت‌مندی و سرافرازی ایران را بلند کرده و اتمام دوره استعمار آمریکا، انگلیس و فرانسه را یادآور می‌شوند.

امام جمعه شیراز در ادامه سخنان خود روز فرهنگ عمومی را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: ایرانیان همیشه به فرهنگ و ادب خود در دنیا مشهور بودند و شیراز بدون تردید شهر فرهنگ و تمدن ایران زمین است. به فرموده رهبر معظم انقلاب، شیراز در قله فرهنگ قرار دارد از این رو فرهنگ باید نسل به نسل دست به دست منتقل شود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه فرهنگ مثل هرچیز دیگری رشد پذیر است، تصریح کرد: در یک نقطه ساکن ایستادن و صرفا افتخار به داشته‌های گذشته لازم نیست بنابراین باید رشد فرهنگی رخ دهد و نیاز به هدف گذاری، تلاش و فعالیت در رشد فرهنگی استان داریم.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: نقشه مهندسی فرهنگی در استان فارس و شهر شیراز برای مدت ۵ سال طراحی شده که از تدوین آن تاکنون یک سال و نیم گذشته اما توجهات لازم صورت نگرفته است بنابراین مدیران، فعالان فرهنگی، سمن ها نسبت به این نقشه مهندسی فرهنگی مطالعه کنند و برای اجرای این نقشه، نیاز به آموزش و بازآموزی احساس می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در فارس در پایان سخنان خود تاکید کرد: مدیران و مسئولان مقوله آموزش و توجه به نقشه مهندسی فرهنگی استان را در دستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=77931

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.