• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 24 - جماد أول - 1445
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023
1
شهردار شیراز؛

بزرگترین سینمای جنوب کشور در شیراز احداث می‌شود

  • کد خبر : 75854
  • 24 مهر 1402 - 2:31
بزرگترین سینمای جنوب کشور در شیراز احداث می‌شود
شهردار شیراز در تشریح برنامه‌های راهبردی این کلان‌شهر در افق ۱۴۰۴، یکی از این برنامه‌ها را احداث بزرگترین سینمای جنوب کشور عنوان کرد.

به گزارش سحاب پرس، محمدحسن اسدی عصر امروز، ۲۳ مهرماه در صحن علنی شورای اسلامی شهر این کلان‌شهر با اشاره به فعالیت‌های مدیریت ارشد شهری شیراز در یک سال گذشته گفت: رشد و توسعه شیراز با برنامه راهبردی شیراز ۱۴۰۴ مصوبه شورا پیوند خورده است.

وی با بیان اینکه این برنامه با مطالعه، ملاک برنامه‌ریزی قرار گرفته است، افزود: برنامه مذکور افق شهر شیراز را براساس سند چشم‌انداز برای حل مشکلات و تأمین نیاز شهروندان مورد توجه قرار داده است.

اسدی با تقدیر از خانواده ۱۳ هزار نفری کارکنان شهرداری و با اشاره به روز نابینایان و تأمین نیازهای این قشر از جامعه برای استفاده بهتر از خدمات شهری، اظهار کرد: کشتار دسته جمعی مردم مظلوم ستمدیده غزه توسط رژیم ستمگر اسرائیل را محکوم می‌کنیم.

شهردار شیراز با اشاره به ویژگی‌ها و ظرفیت‌های این کلان‌شهر در مسیر توسعه گفت: قطار توسعه این شهر به خط ۲، ۳ و ۴ رسیده است و کلنگ خط ۴ به زمین زده شد تا شهر توسعه دوچندان یابد و شرق تا غرب و جنوب به شمال و مسیر حرم مطهر را پوشش داده و شاهد شهری با هوای پاک باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ها براساس شأن مردم شیراز است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ برنامه در راستای توسعه و کیفیت زندگی مردم مانند بزرگترین سینمای جنوب کشور و بازار پروتئین و بزرگراه‌ها اجرا شده و یا در دست اجرا قرار دارد.

شهردار شیراز گفت: فعال بودن پروژه‌های عمرانی در نقاط مختلف کشور همانند تقاطع چندسطحی نواب صفوی، بزرگراه شهید سلیمانی، پارک آبی، آکواریوم، شهر بازی و غیره در حال انجام است.

اسدی با اشاره به بازآفرینی ۴۰ محله اظهار کرد: شهرداری این کلان‌شهر در راستای بهبود زیست شهری برنامه‌ریزی کرده است و برای جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی تلاش می‌کند و با وجود چالش در جذب بودجه قطار پروژه‌های عمرانی با سرعت در حال حرکت است و این به دلیل همکاری تمام دستگاه‌ها و همراهی شهروندان است، سعی داریم تا با پیروی از راهبردها و راهکارهای شورای اسلامی شهر و برنامه‌ریزی‌ها شهرداری، شهری در شأن مردم شهرمان بسازیم.

وی با تشکر از همراهی تمام بخش‌های شهرداری و اشاره به همراهی وزیر کشور در پروژه‌های شهری، گفت: مدیران شهری یک سال شبانه‌روز تلاش جهادی و خسته‌ناپذیر کردند تا بتوانند به مردم خدمات بهتری و در شأن مردم ارائه دهند.

شهردار کلان‌شهر شیراز با اشاره به افتتاح نمایشگاه دستاوردهای شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز در ورودی صحن علنی این هفته شورای شهر، افزود: گزارشی را با عنوان «از مهر تا مهر» را در مورد عملکرد شهرداری براساس مصوبات شورا آماده ارائه کردیم، مصوبات شورای اسلامی شهر یکی از دغدغه.های شهرداری شیراز است تا بدون کم و کاست اجرایی شوند.

اسدی با اشاره به وقایع عملکرد شهرداری در سال اول و دوم، بیان کرد: در سال دوم ۶۸ درصد از مصوبات اجرا و ۳۲ درصد در دست اجرا است که نسبت به سال اول برعکس است و این نشان از پیشرفت شهرداری است، در بودجه شهرداری امسال افزایش یافت، امسال نسبت بودجه جاری به عمرانی حدود ۱۷ درصد بودجه جاری و بیش از ۸۰ درصد بودجه عمرانی است که دستاورد قابل توجهی است.

وی با تأکید بر تعادل بودجه و اشاره به بدهی‌های شهرداری، افزود: در سال اول نتوانستیم بدهی‌ها پرداخت کنیم اما در یک سال گذشته ۶ هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان به پیمانکاران  و یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی دادیم و مجموعا ۷ هزار و ۸۴۵ میلیارد تومان پرداخت کردیم و بیش از از ۲۰ هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان کل قراردادهای منعقد شده در یک سال گذشته بوده است.

شهردار شیراز ادامه داد: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری بر شهرداری تکلیف شد و به صورت ۱۰۰ درصد محقق شده که شامل ۵ قرارداد بوده است در حالیکه در سال اول هیچ قرارداد سرمایه‌گذاری را نداشتیم.

وی با اشاره به حوزه فرهنگی، اجتماعی و مذهبی بیان کرد: بودجه این حوزه در سال اول ۱۰۲ و در سال بعد ۳۰۷ میلیارد و برای امسال یک هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان بوده است و این پروژه‌ها شامل فرهنگسراها، اماکن ورزشی، باغ خانواده و بانوان و پردیس سینمایی امین تارخ بوده است و ۳ درصد بودجه صرف محله‌محوری و مسجد محوری می‌شود.

اسدی با اشاره به بخشی دیگر از پروژه‌های مذهبی، فرهنگی و اجتماعی متذکر شد: در بخش زیست محیطی ۷۴ کیلومتر لوله‌گذاری در این دو سال انجام شد، در ایمنی و تاب‌آوری شهر دو ایستگاه آتش‌نشانی افتتاح و ۴ ایستگاه بهسازی و یک ایستگاه کلنگ‌زنی شد، تعدادی زیادی پروژه دیگر در حوزه پسماند و خدمات شهری، مبلمان و فضای سبز شهری شاهد اجرا و کلنگ زنی تعداد زیادی پروژه بودیم.

شهردار شیراز با اشاره به جهش‌های عمرانی گفت: ۳۸۱ پروژه به ارزش ۲۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در این جهش‌ها افتتاح و کلنگ‌زنی شد و از ۷۷ پروژه تعریف شده در حوزه محرومیت‌زدایی در سال گذشته، ۴۷ پروژه به بهره.برداری رسید که نهضت آسفالت نیز در این راستا انجام شد.

اسدی بیان کرد: در سفر هیئت دولت به استان فارس، ۶۲ پروژه حمل‌ونقل و ترافیکی، خدمات شهری، فرهنگی، اجتماعی و زیست‌محیطی به ارزش بیش از ٢١ هزار و ٧٠٠ میلیارد تومان با حضور وزیر کشور به بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها را آغاز شد که از این پروژه‌ها می‌توان به افتتاح بازار بزرگ پروتئین شیراز به ارزش ۳۵۰۰ میلیارد تومان، افتتاح پردیس سینمایی امین تارخ، آغاز عملیات اجرایی خط ۴ و اتصال ارتباطی خطوط ۱ و ۴ مترو شیراز و رونمایی از خودروهای حمل‌ونقل عمومی (اتوبوس، ون و تاکسی) اشاره کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی نوبت شب شهرداری این کلان‌شهر گفت: پردیس سینمایی امین تارخ در این شرایط بسیار بی‌نظیر است، چراکه در هر مزایده برنده مناقصه کنارهگیری می کرد، اما بخش‌های مختلف همت کردند تا این پروژه به بهره‌برداری برسد، ظرف ۴ سال این پروژه فقط ۵۵ درصد پیشرفت داشت و مابقی طی چند ماه انجام شد، پروژه‌هایی از این قبیل زیاد هستند که می‌توان به پروژه گویم، نواب صفوی، فرهنگسرای معلولین، بزرگراه شهید سلیمانی، تونل‌های شهید شیبانی و.. اشاره کرد.

شهردار شیراز با تأکید بر سرعت بخشی به پروژه‌های عمرانی گفت: مشکلات همیشه مالی نیست و سرعت یک پروژه نیازمند فاکتورهای زیادی است و  باید با همراهی  مردم، امیدآفرینی کنیم و امروز در منطقه تاریخی مبلغ بودجه افزایش یافته است.

اسدی با اشاره به حوزه حمل‌ونقل و ترافیک بیان کرد: در این حوزه شاهد پیشرفت‌های خوبی بودیم که برخی از آن‌ها در کشور زبانزد بود، در موضوع مترو ۹ کیلومتر به بهره‌برداری رسید و دیگر بخش‌ها نیز شاهد تغییرات شگرفی بودیم که حوزه هوشمند سازی یکی از این بخش‌هاا است، شاهد تحول خوبی در این حوزه و کاهش ترافیک خواهیم بود.

وی با اشاره به ساماندهی سرمایه انسانی تأکید کرد: توانستیم ۳۴۴ بازنشسته بدون جایگزین داشته باشیم، در نوسازی و تحول اداری نظام ارزیابی و عملکرد سازمانی تدوین شد، سند محرومیت‌زدایی به انتها رسید و ۱۷۱ پروژه با اعتبار یک هزار میلیارد تومان برای آن تعریف شد.

شهردار شیراز همچنین با تشکر از اقدامات شبانه‌روزی حوزه ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری این کلان‌شهر، تصریح کرد: شاهد افزایش در شاخصه‌های آماری در بخش‌هایی همچون اخبار تولیدی، تعداد برنامه‌ها، ساخت تیزر و محتوای تولیدی بوده‌ایم و تلاش کرده‌ایم تا نام شیراز بدرخشد و در حوزه بین‌الملل  در حوزه بین‌الملل، اتفاقات خوبی در یکسال رقم خورد و تلاش کردیم تا در مجامع بین‌الملل نام شیراز بدرخشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=75854

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.