• امروز : جمعه - ۳۱ شهریور - ۱۴۰۲
  • برابر با : 8 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Friday - 22 September - 2023
6
نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی فارس:

کار کارشناسی اتاق بازرگانی مبنای عمل ما در حوزه اقتصاد در مجلس / تعامل نمایندگان مردم شیراز و زرقان و پارلمان بخش خصوصی می تواند توسعه فارس را شتاب بخشد

  • کد خبر : 7378
  • 11 شهریور 1399 - 19:23
کار کارشناسی اتاق بازرگانی مبنای عمل ما در حوزه اقتصاد در مجلس / تعامل نمایندگان مردم شیراز و زرقان و پارلمان بخش خصوصی می تواند توسعه فارس را شتاب بخشد

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، روح الله نجابت که به عنوان نخستین سخنران در جلسه کمیسیون صنعت این اتاق که با حضور اعضای هیات نمایندگان، روسای تشکل های بخش خصوصی و نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، به ایراد سخنان خود پرداخت گفت: باور […]

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، روح الله نجابت که به عنوان نخستین سخنران در جلسه کمیسیون صنعت این اتاق که با حضور اعضای هیات نمایندگان، روسای تشکل های بخش خصوصی و نمایندگان مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، به ایراد سخنان خود پرداخت گفت: باور داریم برای نتیجه گیری مشترک و طی مسیر منتج به نتیجه مثبت باید نقشه راه مشترک داشته باشیم و این الزام حرکت امروز در بخش های مختلف است.
وی با تقدیر از ارائه راهکارهای مطرح شده در این جلسه توسط تجار و تولیدکنندگان باسابقه استان افزود: نکات خوبی در این جلسه مطرح شد که ورود به جزییات هر بخش نیازمند زمان بیشتری است.
نجابت اظهارداشت: تاکید ما در این دوره از مجلس شورای اسلامی شناسایی گلوگاه های حوزه اقتصاد و اولویت بندی آنها برای کاهش و یا برون رفت از مشکلات این بخش است تا مسایل هر بخش به صورت تخصصی و کارشناسی دنبال شود.
وی اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی اولویت های بخش اقتصاد استان را شناسایی و برای پیگیری در مجلس به ما اعلام کند که تعامل نمایندگان مجلس با اتاق بازرگانی می تواند منتج به نتایج خوبی شود.
نجابت ادامه داد: کار کارشناسی اتاق بازرگانی ظرفیت خوبی برای حرکت و عمل ما در حوزه اقتصاد در مجلس خواهد بود و از برگزاری جلسات منظم کارشناسی با نخبگان و تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان برای ارائه راهکارهای تخصصی استقبال می کنیم.
** اتاق بازرگانی فارس پیشنهاد و راهکارهای تخصصی برای رفع مشکلات اقتصادی فارس در اختیار نمایندگان مردم استان در مجلس قرار دهد
در ادامه این جلسه دکتر جعفر قادری دیگر نماینده مردم شیراز و زرقان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: اتاق بازرگانی فارس پتانسیل های زیادی دارد و افراد آگاه در اتاق حضور دارند هستند لذا تاکید ما بر ای است که این اتاق پیشنهاد و راهکارهای تخصصی برای رفع مشکلات اقتصادی فارس در اختیار نمایندگان مردم استان در مجلس قرار دهد
وی ادامه داد: ما در ملجس اقداماتی از جمله پیگیری مسایل مربوط به تولید و شعار سال را در دستور کار خود قرار داده ایم و اتاق بازرگانی فارس به عنوان پارلمان بخش خصوصی باید طرح های کارشناسی در حوزه اقتصادی استان را برای پیگیری به نمایندگان در بدهند تا ما در مجلس مطالبه گر و ارائه دهنده این طرح ها باشیم.
قادری با بیان اینکه اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی باید بیان کننده نقاط ضعف دولتی ها باشند و سیاست های دولت را نقد کند و راهکارهای تخصصی ارائه کند افزود: انتظار داریم اتاق به عنوان نماینده بخش خصوصی و تشکل اختصاصی میدان دار فعالیت های اقتصادی در استان شود.
وی اظهارداشت: استان فارس ظرفیت های ویژه ای در بحث نفت، گاز، معدن و انرژی دارد اما در کسب و کارهای این حوزه ها ضعف هایی در استان وجود دارد که تعامل نمایندگان مجلس و بخش خصوصی باید بیان و تکمیل کننده این زنجیره ها باشد.
قادری اضافه کرد: استان فارس در سالهای گذشته در بحث استفاده از منابع بانکی خوب عمل نکرده است بر همین اساس اتاق بازرگانی با دیدگاه تخصصی خود باید از ظرفیت هایی مانند بورس استفاده و حرکت های جدی را ساماندهی کند به طوری که صنعتگران بزرگ استان را آموزش دهد تا از این طریق بتوانند تامین مالی کنند و سهم استان را بیشتر کنند.
وی ادامه داد: قبول داریم که فارس نسبت به توانمندی و ظرفیت هایی که دارد از جایگاه واقعی خود عقب است و در سالهای گذشته ظرفیت هایی مانند مناطق ویژه، منطقه ویژه سلامت، پالایشگاه ها، پتروشیمی های ما در استان بلاتکلیف مانده و اتاق باید برای ساماندهی و به تحرک در آوردن این پتانسیل ها وارد عمل شود.
قادری با بیان اینکه بیان موارد به صورت کلی ما را به نتیجه مطلوب نمی رساند عنوان داشت: فارس در بخش اقتصادی مشکلات جدی دارد لذا مسایل و مشکلات، ظرفیت ها و نقاط قوت و ضعف استان باید شناسایی و اولویت بندی شود و این درحالی است فارس از ظرفیت خوبی از نخبگان و دانشگاهیان در حوزه اقتصاد برخوردار است.
وی با ابراز گلایه از اینکه عمده صادرات فارس به کشورهای جاشیه خلیج فارس انجام می شود اما هنوز یک خط پرواز منظم در مسیر شیراز – عراق برقرار نشده تا تجار ما با امنیت به فکر تجار و بازرگانی باشد تصریح کرد: انتظار ما از اتاق بازرگانی این است که مسایل و مشکلات اقتصاد استان را به صورت کارشناسی و تخصصی جمع آوری و دسته بندی و در اختیار نمایندگان مردم در مجلس قرار دهند.
قادری بیان کرد: فارس جز استان های بزرگ و موثر در کشور است اگر فعالان اقتصادی و نمایندگان ما در مجلس در خصوص مشکلات اقتصادی جریان سازی کنند به طور حتما دستورالعمل و بخشنامه های خلق الساعه و غیر کارشناسی نمی تواند به این بخش آسیب وارد کند و شاهد اتفاق های امیدبخش در کشور خواهیم بود.
** مجمع نمایندگان فارس در کنار پارلمان بخش خصوصی فارس
در ادامه این جلسه ابراهیم عزیزی دیگر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم به عنوان آخرین سخنران در سخنانی گفت: اراده ما بر تعامل و رفع مشکلات اقتصادی استان و کشور به اندازه فعالان اقتصادی است.
وی افزود: روحیه انتقادی فعالان اقتصادی نسبت به مسایل اقتصادی و وضعیت این بخش در کشور سازنده و موجب رشد و پیشرفت این بخش است اما برای رفع مشکلات هر بخش وظائف و مسئولیت های خاصی دارد که باید نقش خود را به خوبی ایفا کند.
عزیزی اظهارداشت: عمده مشکلات اقتصادی کشور نشات گرفته از سه عامل قوانین ناکارآمد، مدیران ناتوان و شعبف و ساختار ناکارآمد است که اگر هر یک از این بخش ها بد عمل کند می تواند اقدام دیگری را نیز خنثی یا منفی کند.
وی اضافه کرد: ما در مجلس یازدهم در کنار فعالان اقتصادی هستیم و انتظار داریم نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی قوانین ناکارامد را برای اصلاح، حذف همراه با پیشنهاد خود برای پیگیری در مجلس به نمایندگان ارائه دهند تا ما با عزم و اراده ۱۸ نماینده مردم در استان فارس این طرح را به صحن مجلس ببریم.
عزیزی ادامه داد: فعالان اقتصادی استان فارس در اتاق بازرگانی استان به عنوان صاحبان فکر و اندیشه و به عنوان مجریان و راهبران عرصه اقتصاد استان موارد خود در حوزه قوانین اقتصادی را به مجمع نمایندگان استان ارائه دهند تا ما مطالبه گر و صدای آنان باشیم.
وی عنوان داشت: زمانی که دولت با برداشت غلط از یک قانون، آیین نامه ای را صادر می کند که با قانون انطباق ندارد نشان دهنده این است که قانون ناتوان است و ما در مجمع نمایندگان استان فارس از همه توان خود برای رفع قوانین ناکارآمد مجلس استفاده خواهیم کرد.
عزیزی تصریح کرد: مجلس یازدهم، مجلس دهم نیست و ما در کنار و مطالبه گر مشکلات مردم در بخش های مختلف هستیم.
در این جلسه روسای تشکل های بخش خصوصی استان فارس نیز به بیان دیدگاه ها و مسایل و مشکلات و انتظارات خود از مجلس یازدهم در حوزه اقتصاد پرداختند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=7378

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.