• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : 12 - ربيع أول - 1445
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023
1

اخبار پلیس فارس-۲۰مرداد۱۴۰۱

  • کد خبر : 43093
  • 20 مرداد 1401 - 16:02
اخبار پلیس فارس-۲۰مرداد۱۴۰۱

کشف موتورسیکلت چهار چرخ کوه نوردی قاچاق در “خنج” جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ خارجی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان “خنج” خبر داد. سردار “یوسف ملک‌زاده”در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا […]

کشف موتورسیکلت چهار چرخ کوه نوردی قاچاق در “خنج”
جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت چهارچرخ خارجی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شهرستان “خنج” خبر داد.
سردار “یوسف ملک‌زاده”در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی خنج با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند فردی در منزل شخصی خود اقدام به نگهداری یک دستگاه موتورسیکلت خارجی می‌کند که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: ماموران با هماهنگی مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن منزل موفق شدند یک دستگاه موتورسیکلت چهار چرخ کوه نوردی خارجی قاچاق و فاقد مدارک قانونی را کشف کنند.
جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه کارشناسان ارزش موتورسیکلت مکشوفه را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند، گفت: در این راستا یک نفر به مرجع قضائی معرفی شد.

 

اراذل و اوباش بیمارستان امام خمینی(ره)”آباده” روانه زندان شدند
فرمانده انتظامی “آباده” از دستگیری ۳ نفر اراذل واوباش که با ایجاد درگیری دسته جمعی در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان اقدام به برهم زدن نظم و امنیت عمومی کرده بودند خبر داد.
سرهنگ “سیدابوالفضل مسعودی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر ایجاد درگیری دسته جمعی در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان آباده توسط چند نفر اراذل و اوباش، بلافاصله ماموران انتظامی به محل حادثه اعزام شدند.
وی ادامه داد: با حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد که ۳ نفر اراذل و اوباش پس از درگیری در سطح شهر برای معالجه به بیمارستان آباده مراجعه‌ می‌کنند و در آن مکان نیز با هم درگیر و اقدام به قدرت نمایی با چاقو، فحاشی به کادر درمان، اخلال در نظم، رعب و وحشت برای دیگر بیماران و همچنین خسارت به اموال بیمارستان می‌کنند و سریعا از محل متواری می‌شوند.
فرمانده انتظامی شهرستان آباده افزود: با عنایت به نارضایتی شهروندان از تحرکات و اقدامات مخلانه افراد مذکور و انتشار آن در فضای مجازی، موضوع دستگیری متهمان به صورت ویژه در دستور کار ماموران قرار گرفت.
سرهنگ “مسعودی” تصریح کرد: ماموران تحقیقات خود را آغاز و با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند محل اخفتا متهمان را شناسایی و هر ۳ اراذل و اوباش را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان به مراجع قضائی معرفی و با قرار بازداشت روانه زندان شدند، گفت: پلیس به هیچ عنوان اجازه اوباشگری و اخلال در امنیت را به هیچکس نمی‌دهد و با کسانی که بدون توجه به قانون امنیت شهروندان را مختل کنند به شدت برخورد خواهد کرد.

 

واژگونی وانت پیکان با یک کشته و ۶ مجروح
رئیس پلیس راه شمال استان گفت: در پی واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در محور مواصلاتی “شیراز-جهرم” یک نفر در دم فوت و ۶ سرنشین نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند.
سرهنگ “عبدالهاشم دهقانی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف منجر به فوت در محور مواصلاتی “شیراز-جهرم”، بلافاصله ماموران انتظامی به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی عنوان داشت: در بررسی صورت گرفته مشخص شد خودرو وانت پیکان حامل ۷ سرنشین به دلیل عدم توجه به جلو از جاده منحرف و واژگون شده است.
رئیس پلیس راه شمالی استان با بیان اینکه در این حادثه یک نفر فوت و ۶ سرنشین نیز مجروح و راهی بیمارستان شدند، گفت: به رانندگان توصیه می‌کنیم در هنگام رانندگی از عجله و شتاب بی مورد پرهیز کرده و از رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی نیز جداً خودداری کنند.

 

 

دستگیری ۷ نفر از عاملان نزاع دسته جمعی در”خرامه”
فرمانده انتظامی “خرامه” از دستگیری ۷ نفر از عاملان نزاع دسته جمعی با تلاش و حضور به موقع ماموران این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ “زمان‌اله کریمی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد نزاع دسته جمعی در یکی از محله‌های خرامه، ماموران انتظامی سریعا به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی افزود: ماموران انتظامی با تلاش و حضور به موقع و مقتدرانه خود توانستند به این نزاع دسته جمعی که افراد از سلاح سرد استفاده می کردند پایان دهند.
فرمانده انتظامی شهرستان “خرامه” تصریح کرد: در همین راستا ۷ نفر از عوامل اصلی درگیری دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.
سرهنگ “کریمی”با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است، گفت: پلیس اجازه خودنمایی به هنجارشکنان نخواهد داد و با برخورد قانونی و مقتدرانه در جهت حفظ نظم و امنیت اقدام خواهند کرد.

 

دستگیری سارقان اماکن خصوصی با ۱۱ فقره سرقت در”کوه‌ چنار”
فرمانده انتظامی “کوه‌چنار” از دستگیری سارق اماکن خصوصی با ۱۱ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ “لطف‌الله محمدی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: پس از وقوع سرقت‌های متعدد اماکن خصوصی در سطح شهرستان کوه‌چنار، بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کارگاهان این فرماندهی با تلاش شبانه‌روزی و به کارگیری گشت‌های نامحسوس ۲ نفر از سارقان سابقه‌دار و حرفه‌ای به همراه یک نفر مال خر اموال مسروقه را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی آنها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.
سرهنگ “محمدی” گفت: متهمان در بازجویی به عمل آمده به ۱۱ فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

 

تقدیر امام جمعه “قیروکارزین” از عملکرد پلیس
امام جمعه “قیروکارزین” در دیدار با فرمانده انتظامی، از عملکرد پلیس این شهرستان تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین “صداقت” با حضور در ستاد فرماندهی و در جمع کارکنان انتظامی، امنیت را باعث رشد و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در هر کشوری برشمرد.
وی خدمت بی منت به مردم را وظیفه ذاتی پلیس عنوان کرد و افزود: با تعامل و مشارکت مردم توانسته‌ایم اعتماد شهروندان را بدست آوریم.
حجت الاسلام “صداقت” زحمات پلیس را در برقراری نظم و امنیت قابل تقدیر دانست و گفت: کارکنان پلیس حافظان نظم و امنیت و ایثارگران دائمی جامعه هستند و تلاش این عزیزان در این راه ستودنی است.

 

 

دستگیری سارق داخل خودرو با ۱۲ فقره سرقت در “کوار”
فرمانده انتظامی “کوار” گفت: سارق داخل خودرو با ۱۲ فقره سرقت در این شهرستان دستگیر و روانه دادسرا شد.
سرهنگ “سیدرحمان هاشمی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، مبارزه با سارقان و پیشگیری از وقوع سرقت را مهمترین وظیفه و اولویت کاری نیروی انتظامی عنوان کرد و اظهار داشت: پلیس با برخورد قاطع با سارقان و مجرمان و تشدید اقدامات پیشگیرانه به ویژه در مناطق جرم‌خیز محیط را برای فعالیت‌های مجرمانه ناامن می‌کند.
وی در ادامه افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل خودرو در حوزه استحفاظی شهرستان کوار، پیگیری و بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
فرمانده انتظامی کوار گفت: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات فنی یک سارق را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی آن را دستگیر کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه سارق در بازجویی اولیه به ۱۲ فقره سرقت درون خودرو اعتراف کرد، گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

 

 

مواد منفجره قبل از فروش کشف شد
فرمانده انتظامی “فسا” از کشف بیش از ۳۵ کیلوگرم پیش ساز مواد منفجره در بازرسی از منزل مسکونی و دستگیری یک نفر در آن شهرستان خبر داد.
سرهنگ “محمدهاشم قسام” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار کرد: در پی گزارشات مردمی مبنی بر توزیع پیش ساز مواد محترقه و منفجره توسط فردی سودجو در منزل مسکونی اش، پیگیری موضوع در دستور کار افسران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.
وی افزود: ماموران انتظامی پس از صدور دستور قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن محل، ۳۵ کیلو و ۳۰۰ گرم پیش ساز موادمنفجره کشف و یک نفر را نیز دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی “فسا” با بیان اینکه آثار سوختگی در نقاط مختلف بدن متهم به علت انفجار مواد در چند روز اخیر مشهود بود، ادامه داد: در بازبینی گوشی تلفن همراه فرد دستگیر شده مشخص شد که وی در امر فروش و توزیع مواد محترقه و منفجره فعالیت دارد.
سرهنگ “قسام” خاطر نشان کرد: متهم که سابقه حفاری غیرمجاز در استان مرکزی نیز دارد پس از تکمیل پرونده روانه دادسرا شد.

 

 

کشف ۹ کیلو و۵۰۰گرم تریاک از مسافر اتوبوس
فرمانده انتظامی “جهرم” از کشف ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک از مسافر یک دستگاه اتوبوس در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ “خسرو رزمجویی” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: ماموران انتظامی جهرم حین کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه اتوبوس مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازدید از اتوبوس به یکی از مسافران مشکوک و در بازرسی از وسایل و چمدان وی، ۹ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف کردند.
رئیس پلیس شهرستان جهرم با بیان اینکه متهم در پوشش مسافر قصد انتقال تریاک از بندرعباس به شیراز را داشت پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد،گفت: مواد مخدر و اعتیاد ریشه بسیاری از جرایم و بزهکاری‌ها در جامعه است و در همین راستا پلیس با همکاری دستگاه قضا با جدیت و برابر قانون با این پدیده شوم مقابله می‌کند

لینک کوتاه : https://sahabpress.ir/?p=43093

سحاب پرس در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.